top of page

НАФТОГАЗОВА ГАЛУЗЬ: соціальні партнери спільно виміряють орієнтири трудових гарантій і соціального захисту працівників

23 mar 2023

На засіданні Центральної ради Укрнафтогазпрофспілки 22 березня ц.р. за участі представників Міністерства енергетики України та НАК «Нафтогаз України» підбито підсумки виконання Галузевої угоди і колективних договорів у 2022 році.

​Учасники відзначили надзвичайно складні умови роботи трудових колективів, передусім через війну в Україні і бойові дії  на територіях розміщення нафтогазових підприємств.

​ Керівникам підприємств¸ профспілковим комітетам і лідерам крім організації основних виробничих процесів, виконання завдань з видобутку і транспортування нафти і газу, довелося взяти на себе велику роботу з організаціїдопомоги Збройним силам, територіальній обороні, переміщення тисяч працівників, нерідко з сім’ями до більш безпечних регіонів, організації їх розміщення, проживання, забезпечення харчуванням, медикаментами тощо. Значна робота проводиться з надання допомоги мобілізованим, постраждалим працівникам, турботи про їхні сім’ї.

​Основні компанії забезпечили стійку роботу виробничих підрозділів з видобутку і транспортування вкрай важливих для економіки і оборони країни нафти і газу, швидке відновлення пошкоджених обстрілами об’єктів, приріст економічних і соціальних результатів.

В цілому, незважаючи на деякий спад у окремих соціальних показниках,  часткове зниження заробітних плат  і зменшення чисельності працюючих, з урахуванням складнощів воєнного стану в основному відзначено задовільне виконання колективних домовленостей.

​Напередодні у Будинку профспілок пройшла робоча зустріч членів президії Укрнафтогазпрофспілки з соціальним партнером – новим Головою Правління НАК «Нафтогаз України» Олексієм Чернишовим.

Новий очільник Групи Нафтогаз висловив реальні наміри розвивати соціальний діалог з Укрнафтогазпрофспілкою та її організаціями в компаніях, в режимі соціального діалогу працювати над збереженням робочих місць, забезпеченням трудових і соціальних гарантій працівникам.

Керівник галузі підтримав думку про необхідність забезпечення з 2023 року випереджаючого зростання заробітних плат працівникам робітничих професій для збереження кваліфікованих кадрів. Його позиція була схвально сприйнята профспілковими лідерами.

Він підтримав пропозицію Голови Укрнафтогазпрофспілки ВолодимираДмитришина про регулярне проведення таких зустрічей у подальшому для обговорення і зняття проблемних питань, вироблення спільних рішень щодо розвитку підприємств і трудових колективів нафтогазової галузі.

Центральна рада прийняла також рішення, яким поставила завдання перед профспілковими організаціями щодо посилення правозахисної роботи в період правових обмежень, дії змін до законодавства України про працю, охорону праці, професійні спілки, соціальне страхування в умовах воєнного стану.bottom of page